• Home
  • Pacific Crest trail (PCT)

Pacific Crest trail (PCT)

Pacific Crest trail (PCT), známý také jako pacifická hřebenovka je 4250 km dlouhý trek vedoucí od hranic s Mexikem do Kanady. Prochází státy Kalifornie, Oregon a Washington a většinu své délky vede mimo civilizaci. PCT je součástí tzv. „Triple crown“, tedy trojice tří nejdelších treků v Severní Americe, kam patří ještě Apalachian trail (AT) vedoucí po východním pobřeží a Continental Divide trail (CDT) spojující také Mexiko a Kanadu, ale upřostřed USA.

V poslední době tyto dálkové treky, jejichž zvládnutí trvá i půl roku, má-li člověk štěstí a nepotká ho po cestě nějaká nepříjemnost či úbytek odhodlání, získávají čím dál více na popularitě. Možná proto, že čím dál více lidí touží po určitém návratu do přírody a prostě jen tak být. Určitě existuje spousta hezkých treků i u nás v Evropě, namátkou Korsická GR20 nebo Skotský národní trail, ale žádný není tak dlouhý a neprojdete během něj tak rozmanitou přírodní diverzitou. Možná namítnete, že čím dál více populární cesta do Santiaga del Compostela je přece dlouhá až až a navíc je v Evropě. To sice ano, ale jedná se o poutní cestu, vedoucí civilizací s možností každý den přespat pod střechou.

Shodou okolností a nečekaných událostí jsme s s přítelem rozhodli, že od konce dubna 2019 se PCT stane na pár měsíců i našim domovem. Nejsem si vůbec jistá, zda zvládnu dojít až do Kanady. A upřímně to není ani mým největším cílem. Sice jsem z vesnice a městský život se mi tak nějak přihodil, ale přiznám se, že se bojím tmy a je mi téměř stále zima (tady ani jógová praxe moc nepomáhá). Jsem moc zvědavá, jak se s těmito „problémy“ popasuji a zda se mi podaří je změnit. I se svou velmi bujnou fantazií si jen těžko dovedu představit spát uprostřed pouště či hor pod širákem..

Chtěli bychom tuto naši cestu natáčet i sdílet, nejen kvůli blízkým, ale všem, které náš malý výlet může inspirovat. Třeba v tom, že někdy je opravdu nejdůležitější udělat si chvíli čas, a jen tak pomalinku jít…