Blog

Mysore den desátý aneb úplněk

Po několika hodinách spánku připomínám chodící stín. Díky své zpomalenosti na shally skoro běžím, protože si pamatuji, že přijít pozdě je nemyslitelné. No…Tady asi (naštěstí) panují trochu normálnější mravy a tak se pár lidí trousí ještě další hodinu. Na praxi není možné přijít pozdě protože nejpozději ve tři se zavřou dveře, ale tím jak je dnes volno, je očividně volnější všechno. Dobré vědět pro příště. Strávíme dvě hodiny zpíváním Bhajanů a diskuzí o naší praxi. Je vtipné si uvědomit, že jak jsem v začátcích jakékoliv zpívání nesnášela, teď ho nehodnotím a prostě zpívám a uvědomuji si daleko jemnější nuace celé praxe. Dávat si nohu za hlavu je najednou to nejméně podstatné. 

Odhodlala jsem se a před ostatními se Vinaye zeptala, na to co jsem potřebovala a byla jsem ráda, že mi mé domněnky potvrdil. Je milé vidět, že jsem po několika návštěvách a intenzivní praxe v Mysore možná trochu pochopila, jak celou fyzickou praxi pojmout a neoddělovat ji od té ostatní, ale zároveň na ní nelpět. Je to vlastně hrozně jednoduché, ale právě proto to bývá někdy nejsložitější.

V půl deváté běžím za Pratimou, protože tady se úplněk nedrží. Přesto upravuji své dnešní cvičení do jemnější varianty, ne tak pozicemi jako jejich provedením. I doma většinou o úplňku něco dělám, ale už dlouho se nepokouším v těchto dnech o žádné veletoče, protože tato snaha bývá spíše kontraproduktivní. Ačkoliv jsem zpočátku měla pocit, že padnu na ústa a usnu, je mi lépe. Pro mě dnes cvičení končí, Jirka má ještě lekci odpoledne. 

Využívám toho, že už dnes na podložku nejdu a dělám úplňkový půst o vodě. Původně jsem si chtěla v Indii dát půst delší, ale s praxí čtyři hodiny denně to nezvládnu, tak alespoň dnes jednodenní. Nad Jirkovou snídaní trochu slintám, ale není to poprvé, co půstuji, a tak jsem v klidu. Mám nějaké pracovní věci na zpracování a jsem tak unavená, že myslím, že program bude velmi jednoduchý. Udělám, co musím a půjdu si číst. 

Od zítra až do neděle cvičím opět dvakrát denně a cítím, že mi půldenní vynechání podložky udělá dobře.

Napsat komentář