Blog

Den dvacátýosmý aneb některý den není na kochání

Ráno mě vzbudil déšť. Chvíli jsem si četla a omrzající rukou vystrčenou ze spacáku a vstávání se protáhlo. Vyrážíme ve čtvrt na devět a neprší. Dnes nás čeká jen stoupání do nějakých 2500m. Za chvíli vstoupíme do mlhy ve které dobrou hodinu pokračujeme dál. Jinak než s hudbou to dnes nejde. Za dvě hodinky stavím, zjišťuji, že mám signál a začínám hledat potenciální možnost přespání ve Wrightwoodu na večer. Za chvíli dochází Jirka a snídá. Já mezitím obvolávám všechny potencionální možnosti a moc úspěšná nejsem. Všechno je buď obsazené nebo extrémně drahé. V místě, kde můžeme stanovat mi to neberou a poslední možnost “trail angelů”, kteří chovají prase v kuchyni a očividně to dělají jen jako business nechávám pro případ otázky života a smrti.

Domluvili jsme se s Kubou a Martinem, že seženeme něco společně a že tomu dáme volný průběh. Kluci jdou napřed my dojíme a jdeme také. Parádně jsem vytuhla, takže z rozhýbané achillovky se opět stává cosi ztuhlého a bolavého, což mi, přiznám se, na náladě společně s aprílovým počasím, moc nepřidá. Nedá se svítit, máme to dnes dvacet mil, ze kterých je osmnáct do kopce. Dostávám se do stavu, kdy každé tři hodiny musím něco sníst. Mezitím pít. Za hodinu se třikrát obléknout a svléknout. V duchu si říkám, že je to asi příprava na děti, protože si jako jedno připadám. Hlad, žízeň, čurat, zima nebo vedro. Chvíli mi to přijde vtipné, po několika hodiných ve stejném rytmu už se nesměji ani trochu.

Po poledni se vyškrábeme na jeden z kopců, kde svítí slunce a asi o patnáct stupňu se najednou oteplí, což trvá zhruba dvacet minut, než opět vystoupáme výš a znovu se oblékáme. Pak už jen jdeme a já mám úplně vypnuto. Na nejvyšším kopci jsou dva stupně. Mám na sobě tříčtvrťáky, nepromokavé ponožky, rukavice, tričko s krátkým rukávem a bundu do deště. Lepším se.

Čeká nás prudké klesání necelé tři míle do města. V podstatě běžíme a mně připadá, že už nemám nohy. Dole na nás čekají kluci a trail magic. Dvakrát se napiju z piva a je mi to úplně jedno, chutná mi. Jdeme do restaurace na jídlo. Martin má narozeniny, tak si kluci dávají pivo a já si ťukám kafem. Četla jsem samé pochvalné recenze na podnik ve kterém jsme. Dáváme si jídlo napůl, Jirka Club sendič s hranolkama ze sladkých brambor, cibulové kroužky a Coleslaw salát s tím, že já ujím to co můžu. Přináší porci, ze které budu najedená do pozítří. Je pravda, že po každých pěti dnech o tyčinkách a sušených bramborách cokoliv chutná fantasticky.

Dovolám se na místo na kempování, kam můžeme přijet. Musíme si však sehnat odvoz, protože je pět mil vzdálené. Přidává se k nám jeden kluk z Izraele s tím, že chce jet s námi. Po osmé večer jdeme na benzínku, ke chceme zkusit někoho stopnout. Pána, co zrovna dotankoval se nenápadně ptám, kam jede a zda nezná někoho, kdo by nás odvezl, protože žádný uber ani lift pro nás nepřijede. Pán chvíli váhá a pak, nemaje jinou možnost, řekne, že nás vysadí míli od místa. Nadšeně přijímáme v pěti i s batohy se nacpeme do normálního auta. Je to výkon, protože jediná malá jsem já.

Pan povolí a rozpovídá se. Říká, že takovou zimu a blbé počasí tu nepamatují. Normálně bývá slunce, vedro a vůbec neprší. Skvělé, že máme něco extra. Na naše vychvalování večeře suše odpoví, že tam zas tak dobře nevaří, že jsme prostě jen hladoví. Taky fakt.

Místo po troše bloudění najdeme. Jsou tu slepice, kohouti, osli, psi a kočky. Naštěstí je tma a tak si jen můžeme představovat, jak to vypadá za světla. Stavíme stany a jdeme se ohřát ke kamnům na zápraží. Dávám si sprchu v koupelně, kde se člověk sice spíš umaže, ale voda tekla a po několika minutách dokonce teplá. Jsem nadšená. Dave, jemuž místo patří, využívá pozemku a nechává na něm za dobrovolný příspěvek nocovat hikery. Je tu skupina hikerů, kteří spíš než kilometry fandí dlouhému kouři a na trailu spíše žijí. Hike your own hike, všechno probíhá v pohodě a jsem rádi, že máme kde stanovat.

Do stanů jdeme chvíli před půlnocí a je opět šílená zima. Ani se nenamáhám čekát a oblékám vše co mám, včetně péřovky. Zítra má začít sněžit a tak i náš další plán se bude odvíjet podle stavu aktuálního počasí a mé achillovky.

Napsat komentář