Blog

Den čtyřicátý třetí aneb procházka bez batohu, THAI-hachapi, KAREL a cowboy camping na zahradě

Noc byla krátká. Náctiletý syn měl puštěnou televizi celou noc a nás pět v obýváku zrovna nebylo nejklidnějším místem. O to hezčí bylo probuzení psy, kteří nám skočili na gauč, kde jsme spali. Jsou tu tři. Starší labrador a dva bráchové – jeden kříženec teriéra s něčím, kterého jsem okamžitě překřtila na Karla a druhý kříženec čivavy s tím co v sobě má Karel. Je jim necelý rok, mají stejnou matku a jsou to nejvtipnější psi, co jsem kdy viděla. Karel mi skočil na hlavu a bylo jasné, že je čas vstávat. Rachel nám udělala snídani – burrita se zeleninou a pro mne burrito bez burrita.

Bylo nutné přebalit jídlo a zjistit, že je opět neskutečně těžké. Myslím, že pokud někdo vymyslí ultralehké jídlo na trail, které nebude hnusné a člověk nebude mít hlad, vydělá miliony. Než se vrátím z koupelny, kluci dostanou neodolatelnou nabídku. Nechat odvézt batohy do PCT skladu balíků ve městě, sebe nechat odvézt na trail, ujít osmimílový úsek bez batohu, nechat se svézt zpět do města pro batohy a pokračovat dál. Jirka alespoň vyzkouší, jak je na tom jeho koleno bez zátěže a další den nebudeme muset jít dvacetčtyři mil bez vody. My zůstaneme asi další noc v kempu na letišti a kluci se večer vrátí na trail.

Po desáté nás Rachel veze na trail. Jakmile slyší o našem nápadu spát v kempu na letišti, okamžitě nám nabídné, že můžeme zůstat další noc u nich. Nechceme přehnaně využívat neuvěřitelné pohostinosti, tak říkáme, že uvidíme. Ujedeme ani ne pár set metrů od domu, když ve zpětném zrcátku vidím Karla, jako letí jako šílený za autem. Zřejmě si umí otevřít dveře, protože dvakrát jsme ho nesli dovnitř ještě než jsme vyjeli. Dáva nám jasně najevo, že udělá cokoliv, aby jel s námi. Stavíme, nakládáme Karla, který si naprosto spokojený sedne ke mě na klín a tváří se jakoby nic.

Je šílené vedro a je příjemné slyšet, že tohle vůbec není horko, ale je nezvykle chladné počasí. Super, máme štěstí. Bez batohu se cítíme jako pírko a tak osm mil zvládame příjemnou chůzí za dvě hodinky. Rachel slíbila, že pro nás i přijede a tak čekáme na smluveném místě na dálnice. Jedeme zpět do města a společně s Honzou míříme na dlouze očekávané Thai-hachapi. Po šesti týdnech konečně jídlo! Rýže, která není instantní a zelenina. Vše korunujeme ještě kávou v nedaleké kavárně a poprvé od našeho příjezdu do USA si dávám Capuccino, které je skvělé. Jediným mráčkem na jinak odpočinkovém dni je odchod mého telefonu. Z ničeho nic je polovina obrazovky fialová a druhá má tak rozházené pixely, že skoro nic nevidím. Telefon se asi přehřal v batohu a nenechá si říct. Zkouším reset, vypnutí, domluvy a dokonce ani návštěva pochybného obchodu, kde bych si nekoupila ani žvýkačky natož telefon, nepomůžou. Třeba se ještě umoudří, říkám si a balím ho do šátku. Vlastně telefon vůbec nepotřebuji.

Domluvili jsme se s Rachel, že využijeme její velkorysé nabídky a zůstaneme ještě jednu noc u nich. Necháváme kluky, kteří navečer pojedou autobusem na trail ve městě a “Super vegan” nás veze zpět “domů”. Super vegan je američan s japonskými kořeny, který šel PCT vloni. Dle svých slov je v “důchodu” díky svým dobrým investicím a letos prostě pomáhá hikerům, většinou tím, že je vozí. Momentálně bydlí u Rachel a dobrovolničí. Je svůj a vypadá spokojeně. Vloni si připravil na trail osmdesát čtyři balíků s přísně veganským jídlem, a odtud i dostal svou přezdívku – Super vegan. Přála bych si, aby super vegan připravil i balíky pro mě a já nemusela mít každý večer sušené brambory. Trail však není vycházkou za gurmánksými zážitky, takže mám smůlu. Povídáme si o loňských podmínkách, o tom jak bylo daleko méně sněhu a jak náš nápad otočit cestu ze severu na jih by vlastně mohl klapnout. Žertuji, že cepín, se kterým se tak maximálně zraním stojí sto dolarů, tedy stejně jako letenka do Washingtonu, která v mém případě vypadá jako daleko lepší investice:) Uvidíme za dva týdny, jak to celé dopadne.

Navečer si příjemně hodinku zacvičím, zatímco si Jirka leduje koleno. Posedíme s Rachel a jejím manželem a moc příjemně si popovídáme. Kvůli lidem jako oni se trail stává nezapomenutelným dobrodružstvím. Kopce a nepříjemnosti si pamatovat nebudu, ale setkání s takovými lidmi navždy zůstanou v mém srdci. Spát jdeme až v půl dvanacté po hodině marých pokusů oživit mobil. V nejhorším případě můžeme ráno dojet autobusem do Bakersfieldu, kde by měla být opravna nebo bych si mohla pořídit telefon nový. A to jsem si myslela, že zpola nefunkční klávesnice pro ipad je otrava.

Spíme venku nahoře na zahradě pod stromem, který jsem pro dnešek překřtila na jabloň. Po zahradě se rádi prochází místní jeleni, tak se alespoň zocelíme pro případné setkání se zvířaty na trailu. Usínám s milionem hvězd nad hlavou a uvědomuji si, že do města se mi bude asi čím dál hůř vracet, ale přinejhorším si vždy můžu rozložit karimatku u Vltavy.

Fotky k dnešnímu dni na

https://www.instagram.com/seafox_yoga/?hl=cs

One Comment

 • Gabi

  Červen 7, 2019 at 4:16 am

  Dobré ráno z Tábora,

  tak jsem dlouho uvažovala, jestli napsat… Ale jo. Takže den bez Vašeho blogu je sakra dlouhý… Každé ráno v práci nahodím počítač, uvařím si výbornou kávu a pak v klidu přečtu, co nového Vás potkalo. Tak začíná každé mé ráno a už si nedokážu představit, že by to mohlo být jinak. Den je pak mnohem hezčí, většina zpráv a událostí mnohem méně významných, vždyť o tom ten život není. Takže mockrát děkuji za každodenní nabití energií a pozitivní náladou. Přeji mnoho příjemných zážitků a těším se, co si zase počtu zítra

  Gabi

  Odpovědět

Napsat komentář